Незважаючи на популяризацію супутникової навігації, все ще часто користувачі запитують – що таке GPS. Тому сьогодні відповімо більш розширено, щоб не залишилося більше питань та непорозуміння.

Під поняттям GPS варто мати на увазі спеціальну систему супутникової навігації, призначену для глобального позиціювання. Вона вперше була винайдена в 1970 році в США, але тільки починаючи з 2000 року стала повсюдно використовуватися людьми для визначення розташування власного або будь-яких об'єктів. Нині такі модулі активно використовують у мобільних пристроях для навігації, швидкого пошуку необхідної адреси. Також потрібна система для моніторингу пересування, місцезнаходження транспортних засобів для контролю.

Що таке GPS?

Насамперед варто згадати, розмовляючи про GPS, що це спеціальна система навігації, яка працює за допомогою супутників. Завдяки її застосуванню можна досить швидко визначити фактичне розташування конкретного об'єкта, на якому розташований приймач. Він може бути в планшетах, телефонах і навіть для цього існують спеціальні трекери.

Якщо розглядати роботу пристроїв на відкритій місцевості, то вони зможуть визначати фактичне розташування з точністю 1-2 метри. При знаходженні в лісі чи міській густо забудованій місцевості показники точності можуть бути знижені до 3-20 метрів.

Системи GPS – головні переваги

Перш ніж розглянути принцип роботи GPS трекера, необхідно вивчити основні переваги таких систем. Серед них варто виділити наступне:

  1. Високі показники точності. Особливість технології полягає в тому, що за допомогою її застосування можливо визначити фактичне розташування об'єкта з точністю до 1 метра, а якщо використовувати додаткові пристрої, то точність можна ще збільшити.
  2. Простота застосування. Процес використання навігаційного обладнання не вимагає особливих навичок, умінь, він під силу будь-якій людині, навіть дитині. Для використання достатньо лише запустити спеціальний додаток або включити GPS трекери, після чого система самостійно виконає всі необхідні дії.
  3. Популярність, затребуваність. Досить важко знайти пристрій, який не підтримує супутникову навігацію. Сьогодні GPS системи є стандартом, глобальним позиціюванням у всьому світі.
  4. Максимальна доступність. Використання самої навігації є безкоштовним, але для її застосування все ж таки необхідно купити додаткові девайси.

Завдяки перерахованим вище перевагам стає зрозумілим, чому системи супутникової навігації настільки популярні, затребувані у всьому світі.

Як працює система GPS на пристроях?

За бажання розібратися, як працює GPS, важливо розуміти, що в мобільних пристроях за роботу представленої системи відповідає спеціальний радіомодуль. Його особливість у тому, що він налаштований на певну чистоту, категорію сигналів. Усі дії виконуються за певною схемою, алгоритмом.

  1. Від першого супутника пристрій отримує сигнал, який не передає йому, по суті, ніякої інформації.
  2. Після того, як телефон отримає другий сигнал з іншого супутника, це дасть розуміння, в якому колі розміщено об'єкт. Точних координат при цьому немає, оскільки сам об'єкт може бути розміщений за сотні кілометрів від пристрою.
  3. Орієнтовне знаходження об'єкта з точністю до 10 метрів визначається лише після отримання третього сигналу з наступного супутника.
  4. Визначення місцевості з точністю до 1 метра можливе лише після отримання сигналу від 4 супутників.

За таким принципом здійснюється процес функціонування системи на мобільних пристроях, для якого, як бачимо, потрібен доступ до чотирьох супутників.

Різновиди GPS пристроїв

Всі пристрої з системою супутникової навігації умовно можна поділити на стаціонарні та портативні. Особливість стаціонарних пристроїв полягає в тому, що за допомогою їх використання можна визначати фактичні координати з максимальною точністю, мінімальною похибкою. Це ідеальний інструмент для геодезичних робіт. Особливість стаціонарних GPS приймачів дає можливість підтримувати зв'язок з чотирма супутниками і більше. Застосовувати ж портативні пристрої рекомендується для об'єктів, що рухаються.